• C- variant

• školský rok 2012/2013

• V triede sú žiaci s rôznym stupňom MR a pridruženými diagnózami:  DMO, epilepsia, inkontinencia, metabolická porucha.

Počas školského  roka  sa učiteľky snažili  v čo najväčšej miere -prihliadnuc k aktuálnemu  zdravotnému stavu  žiakov  realizovať  stanovené úlohy. Dbali na dodržiavanie vnútorného poriadku školy, zásad  BOZP a PO. Podieľali som sa na vypracovávaní nového školského programu pre žiakov s autizmom s MP.

Vo výchovno-vzdelávacom procese postupovali podľa Metodických pokynov k výchove a vzdelávaniu  žiakov s autizmom s MP.

So žiakmi sa zúčastňovali aktivít a podujatí organizovaných školou- Mikuláš, Posedenie pod jedličkou, Deň Zeme, ...

Taktiež si primeranou formou pripomínali významné dni, sviatky, udalosti:

október –        Mesiac úcty k starším, Vznik samostatného Československého štátu

november-       Deň boja za slobodu a demokraciu

december-       Mikuláš, Posedenie pod jedličkou

január-             Vznik Slovenskej republiky

február-           Karneval

marec-             Marec -mesiac knihy

apríl-               Deň Zeme, Svetový deň zdravia, Veľká noc, Deň Zeme Svetový deň

informovania o autizme

(2.  apríla ),  organizačne sme sa zapojili a aj prispeli do národnej verejnej

zbierky, ktorá  bola 7.apríla 2013 na Myjave.

máj-                 Sviatok práce, Deň víťazstva nad fašizmom, Deň matiek

jún -                Na konci školského roka  sme boli už tradične na  agrofarme na Podkylave

spolu s autistickou triedou z Nového Mesta a ich rodičmi. Deti si zajazdili na

koňoch, vyšantili sa v bazéne a príjemný deň sme zakončili opekačkou. Všetko

hradila SPOSA

Počas celého roka sa žiaci viedli k samostatnosti, k poriadku v osobných veciach, k čistote v triede. Triedna učiteľka sa snažila eliminovať rizikové správanie, podporovať zdravý životný štýl a získavať sponzorov na vybavenie triedy nábytkom a učebnými pomôckami.

Škola sa zapojila do rôznych výtvarných a športových podujatí, ktoré poriadali rôzne              organizácie.

Aj naďalej spolupracujú so SPOSOU  Nové Mesto. Aj tento rok boli žiaci spolu s rodičmi a učiteľkami na Podkylave: návšteva agrofarmy, jazda na koňoch, opekačka, bazén. Vďaka SPOSE idú už po druhý raz  cez prázdniny žiaci aj s rodičmi na týždenný pobyt, kde majú zabezpečených dobrovoľníkov, ktorí sa starajú o deti.